skip to Main Content
بهترین زمان برای تمرینات آواز و صداسازی

بهترین زمان برای تمرینات آواز و صداسازی

بهترین زمان برای تمرینات آواز و صداسازی

حتما شما نیز برایتان این سوال پیش آمده که چه زمانی برای انجام تمرینهای صداسازی خوب است؟ اکثرا این تصور را دارند که شب ها بهترین زمان برای تمرین است. و تعدادی نیز فکر میکنند صبح ها باید به کوه بروند و فریاد بکشند. در ادامه مطلب با بهترین زمان برای انجام دادن تمرینات صداسازی و آواز آشنا شوید.

هنگامی که فرد از خواب بیدار می شود بدن از حالت استراحت بیدار شده است ، پس تارهای صوتی نیز از هنوز در حالت استراحت هستند. حال باید برای فعال سازی آنها چه کرد؟ هنگامی که از خواب بیدار می شوید یک لیوان آب ولرم یا تقریبا گرم بنوشید تا ابتدا تارهای صوتی تان روغن کاری شوند ؛ حالا میتوانید با تمرینات وارم آپ ( warm up ) صدای خود را گرم کرده. توجه داشته باشید محدوده ای که در آن صدای خود را گرم میکنید ( از نظر بازه ی نت ها ) بسیار مهم است ، زیرا اگر آن را به درستی انجام ندهید به صدای خود آسیب خواهید زد.

هنگامی که صدای خود را گرم کردید می توانید کم کم به سراغ نت های بالا تر رفته و تمرینات اصلی را در طول روز انجام دهید و زمان انجام دادن آنها مهم نیست. البته لازم به ذکر است که تمرینات صداسازی را بعد از وعده های غذایی انجام ندهید چون مواد غذایی تاثیرات به سزایی روی تارهای صوتی خواهند گذاشت.

This Post Has 2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت