رفتن به محتوای اصلی

صدای سر ( Head Voice ) چیست؟

صدای سر چیست؟

حتما در خیلی از مقالات و ویدیو های خوانده و شنیده اید که در نت های اوج باید ازصدای سر خود استفاده کنید و این موضوع خیلی شما را کنجکاو کرده است که صدای سر چیست؟ آیا با صدای سر میتوان آواز خواند؟ آیا صدای سر زیباست؟ اگر میشود از صدای سر استفاده کرد پس صدای میکس یا همان صدای میانی چه کاربردی دارد؟ با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

صدای سر همان صدای نازک زنانه است که همه ی انسان ها قادر به تولید آن هستند. همین حالا صدای صدای گرگ یا صدای جغد را در بالاترین نتی که میتوانید تولید کنید. تبریک، همین حالا شما صدای سر را تولید کرده اید.

یک نکته بسیار جالب که باید بدانید این است که صدای سر و فالستو بسیار شبیه به هم هستند. اگر شما هوای صدای سر خود را بیشتر از مقدار استاندارد آن کنید این صدا به صدای فالستو تبدیل می شود.

اما آیا می شود در آواز از صدای سر استفاده کرد؟ بله، البته بستگی به سبکی دارد که میخواهیم آواز بخوانیم. مثلا در سبک پاپ مبینیم بسیار از خوانندگان از این صدا استفاده میکنند یا مثلا در اپرا. اما در آواز سنتی اکثر خوانندگان از صدای سر استفاده نمیکنند و از صدای میکس (  صدای میانی ) استفاده می کنند.

صدای سر بهترین پلی است که اگر از آن به خوبی استفاده کنیم می توانیم با اضافه کرد کامپرشن کافی و صدای فارنجیل مناسب، آن را به صدای میکس تبدیل کنیم و به راحتی در اوج صدای خود آواز بخوانیم.

برای این نوشته 4 نظر ثبت شده است

  1. آقای عبدالمالکی سلام،برادر عزیز شما باید بدونید که همه توانایی خریداری بسته های اموزشی و شرکت در کلاسهاتون رو ندارن،یه فکری هم برای اونایی که استعداد دارن ولی پول ندارن بکنیین و این متنای نصفه و نیمه که همه جا پیدا میشه،رو به عنوان اموزش رایگان نذارید.مثلا احساس می کنید این مقاله تون درباره ی صدای سر کافیه؟؟؟فقط میخواید حس کنجکاوی یه عده هنرجو رو تحریک کنید که بیان ازتون خرید کنن یا بیان کلاس.و اینو هم بدونید صدای سر برای خیلیها مهمه و بخش مهمی از فن خوندنه پس یادش بدید به مخاطباتون.

    1. ببخشید عذر میخوام میگم اما اگه بنده تدریس نکنم برم دزدی کنم؟ چرا ما ایرانی ها توقع بیجا داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا