رفتن به محتوای اصلی

صدای میکس ( Mix Voice ) چیست؟

صدای میکس ( Mix Voice ) چیست؟

حتما شما هم یکی از افرادی هستید که علاقه دارید تا نت های بالا را به راحتی بدون فشار بخوانید. پس این مقاله حتما به کارتان می آبد.

در بعضی کلاس های آواز و صداسازی دیده شده که مدرس به هنرجو می گوید: ” چرا صداتو می دزدی؟ چرا داد نمیزنی؟ برو تو کوه داد بزن تا وقتی که حنجره ات به سوزش و خارش بیوفته. ” اگر با همچنین جملاتی مواجه شدید سریعا در افق محو شوید.
خودتان فرض کنید برای بستن در اتاق خود، آن  را هر روز محکم به روی هم  بکوبید. آیا آن در سالم میماند؟ حالا تارهای صوتی خود را مانند آن در تصورکنید. اگر با داد و فریاد زدن آن ها را به روی هم بکوبید چه اتفاقی می افتاد؟

حالا چاره چیست؟ صدای میکس ( Mix Voice )

همانگونه که از اسم صدای میکس معلوم است مخلوطی از صداهای دیگر ( صدای سینه و صدای سر ) است. صدای میکس صدایی بسیار سبک است که با آن میتوان نت های بالا را به راحتی اجرا کرد بدون اینکه فشاری به تارهای صوتی وارد شود. خوانندگانی همچون حسین خواجه امیری ( ایرج ) ، اکبر گلپایگانی ( گلپا ) ، لوچانو پاواروتی ، سلن دیون ، آندریا بوچلی و مایکل جکسون را میتوان به عنوان خوانندگانی که از صدای میکس استفاده میکرده اند نام برد.

حالا چگونه صدای میکس تولید کنیم؟

برای دست یابی به صدای میکس باید ابتدا بتوانید به صورت متمایز صدای سینه ( Chest Voice ) و صدای سر ( Head Voice ) خود را تقویت کنید. در مرحله بعد باید صدای سر خود را به سمت محدوده ی فارینکس هدایت کرده و صدای فارنجیل را بسازید و سپس با اضافه کردن مقداری صدای سینه ، آن را به صدای میکس تبدیل کنید.

البته طبیعی است که نتوانید این کار را به راحتی انجام دهید یا حتی بعد از انجام دادن آن دوباره سر نخ را گم کنید و سر در گم شوید زیرا تولید صدای میکس کار راحتی نیست و برای افراد مختلف تمرینات متفاوتی برای تولید آن وجود دارد.

حالا اگر میبینید برای تولید صدای میکس دچار مشکل می شوید و نمیتوانید آن را انجام دهید نا امید نشوید و با ما در تماس باشید.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا