رفتن به محتوای اصلی

کلاس صداسازی بهتر است یا مجموعه سی دی آموزش صداسازی؟

کلاس صداسازی بهتر است یا مجموعه سی دی آموزش صداسازی؟

مسلما تا الان مجموعه سی دی های آموزش صداسازی و همچنین کتاب های آموزش صداسازی زیادی را در سطح بازار یا اینترنت دیده اید و همیشه برای شما این سوال پیش آمده که آیا کلاس صداسازی بهتر است یا سی دی آموزش صداسازی!! در این مقاله قصد داریم تا به این مطلب بپردازیم.

با یک مثال ساده شروع میکنیم. فرض کنید شخصی قصد دارد زبان انگلیسی را یاد بگیرد. او بهترین کتاب ها و مجموعه های آموزشی را فراهم میکند و شروع به مطالعه میکند. اما یک سوال!؟
آیا کسی به عنوان مربی وجود دارد که ایرادات او را بگیرد؟ آیا کسی وجود دارد که به او گوشزد کند که مثلا در قسمت Grammar ایرادات بیشتری دارد یا vocab ؟

در خصوص صداسازی و آموزش آواز نیز همین مسئله صدق میکند. با اینکه یک مجموعه سی دی آموزشی اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار میدهد و اما نمیتواند اشکالات صدایی شما را برطرف کند. زیرا مجموعه آموزشی نمیتواند صدای شما را بشنود و ایرادات آن را متوجه شود اما یک مدرس صداسازی و آواز خوب ایرادات صدایی شما را متوجه شده و آن ها را بیان میکند و بعد از توضیح راجع به مشکل صدایی شما و آگاه کردن شما از آن مشکل، برای آن تمرینی مناسب و خوب ارائه میدهد تا آن مشکل رفع شود.

به عنوان مثال ممکن است شما در قسمت جریان هوا ( Air Flow ) دچار مشکل باشید اما به دلیل نداشتن دانش کافی از قضیه بی خبر باشید و به جای انجام دادن تمرینات هوت ، تمرینات وکال فرای انجام دهید و باعث صدمات جدی به تارهای صوتی خود شوید.

در نتیجه میبینیم که فقط دانستن تمرینات صداسازی کافی نیست و حتما باید زیر نظر مدرس صداسازی و آموزش آواز این دوره را گذراند تا علاوه بر افزایش اطلاعات در مورد عملکرد تارهای صوتی و مکانیزم تولید صدا توانست تمریناتی متناسب با صدای خود را یاد گرفت تا موجب پیشرفت شود.

برای این نوشته 3 نظر ثبت شده است

 1. اصلا هم درست نیست من خودم با یه مجموعه آموزشی سی دی کار می کنم که پشتیبانی هم داره و دائم با استاد و مدرس آموزش در ارتباطم و اشکالاتم رو می گیره و راهنماییم می کنه. برای تبلیغ خودتون کار بقیه رو هم خراب نکنید داداش. اگه این طور بود برت منینگ چرا سی دی و دی وی دی آموزشی تولید کرد و به فروش رساند؟!
  قرار نیست همه چیز توی کلاس رخ بده. الان عصر ارتباطاته، 20-30 سال پیش نیست که طرف مجبور باشه برای یادگیری هر چیزی شال و کلاه کنه بیاد تهران. ضمنا کلاس های آنلاین هم اونقدر هزینه ش بالاست که یک ترم بخوای شرکت کنی جیبت خالی شده و چیزی هم از صداسازی یاد نمی گیری. من خودم تجربه ش رو داشتم. نمی خوام اسم بیارم با کی کلاس آنلاین داشتم ولی بنده خدا فقط دنبال پول بود! 25 دقیقه پُره پر کلاسش بود، 5 دقیقه اول به احوالپرسی می گذشت، 5 دقیقه آخرم خداحافظی و این تمرین رو برام تو تلگرام بفرست ! سرجمع 15 دقیقه با من کار می کرد اونم نصفش لیپرل و هوتی بود!!!

  1. عزیز دل بستگی داره کلاس چه شخصی تشریف ببرید. بعد اینکه من تو متنم نوشتم سی دی آموزشی بده؟؟؟
   گفتم کلاس بهتره
   مثلا میگن پژو ۲۰۶ خوبه اما BMW بهتره. درسته؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا