skip to Main Content
کلاس صداسازی بهتر است یا مجموعه سی دی آموزش صداسازی؟

کلاس صداسازی بهتر است یا مجموعه سی دی آموزش صداسازی؟

کلاس صداسازی بهتر است یا مجموعه سی دی آموزش صداسازی؟

مسلما تا الان مجموعه سی دی های آموزش صداسازی و همچنین کتاب های آموزش صداسازی زیادی را در سطح بازار یا اینترنت دیده اید و همیشه برای شما این سوال پیش آمده که آیا کلاس صداسازی بهتر است یا سی دی آموزش صداسازی!! در این مقاله قصد داریم تا به این مطلب بپردازیم.

با یک مثال ساده شروع میکنیم. فرض کنید شخصی قصد دارد زبان انگلیسی را یاد بگیرد. او بهترین کتاب ها و مجموعه های آموزشی را فراهم میکند و شروع به مطالعه میکند. اما یک سوال!؟
آیا کسی به عنوان مربی وجود دارد که ایرادات او را بگیرد؟ آیا کسی وجود دارد که به او گوشزد کند که مثلا در قسمت Grammar ایرادات بیشتری دارد یا vocab ؟

در خصوص صداسازی و آموزش آواز نیز همین مسئله صدق میکند. با اینکه یک مجموعه سی دی آموزشی اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار میدهد و اما نمیتواند اشکالات صدایی شما را برطرف کند. زیرا مجموعه آموزشی نمیتواند صدای شما را بشنود و ایرادات آن را متوجه شود اما یک مدرس صداسازی و آواز خوب ایرادات صدایی شما را متوجه شده و آن ها را بیان میکند و بعد از توضیح راجع به مشکل صدایی شما و آگاه کردن شما از آن مشکل، برای آن تمرینی مناسب و خوب ارائه میدهد تا آن مشکل رفع شود.

به عنوان مثال ممکن است شما در قسمت جریان هوا ( Air Flow ) دچار مشکل باشید اما به دلیل نداشتن دانش کافی از قضیه بی خبر باشید و به جای انجام دادن تمرینات هوت ، تمرینات وکال فرای انجام دهید و باعث صدمات جدی به تارهای صوتی خود شوید.

در نتیجه میبینیم که فقط دانستن تمرینات صداسازی کافی نیست و حتما باید زیر نظر مدرس صداسازی و آموزش آواز این دوره را گذراند تا علاوه بر افزایش اطلاعات در مورد عملکرد تارهای صوتی و مکانیزم تولید صدا توانست تمریناتی متناسب با صدای خود را یاد گرفت تا موجب پیشرفت شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت