رفتن به محتوای اصلی

تفاوت میان صدای میکس و Belting چیست؟

تفاوت میان صدای میکس و Belting چیست؟

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که بخواهید نت های بالا را مخصوصا نت های پل های صدایی را با صدایی بلند بخوانید اما این عمل به فریاد کشیدن تبدیل شده باشد و در انتها صدای شما بگیرد. آیا این صدا درست است؟ چه چیزی در صدایتان کم است؟ آبا حنجره شما نیاز به تقویت یا مواد غذایی خاصی دارد؟ در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا هر چه زودتر از آسیب رساندن بیشتر به صدای خود جلوگیری کنید.

صدای Belting همان صدای فریاد زدن می باشد. هنگامی که خواننده صدای سینه خود را به نت های بالاتر می برد این اتفاق می افتاد و به اصطلاح فریاد می زند که این گونه خواندن آسیب های شدیدی به حنجره فرد میزند.

اما در صدای میکس خواننده با استفاده آگاهانه از صدای سر و صدای سینه و آنها را با هم میکس میکند و صدای میانی ( میکس ) را تولید می کند. در صدای میکس خواننده صدا را در محدوده فارنجیل و رزوناتور سر پخش می کند و فشار را به حداقل رسانده و به جای بالا بردن صدای سینه به صدای سر ، صدای میکس را در حفره های دیگر توزیع می کند و به راحتی آواز می خواند.

خلاصه مطلب این که صدای Belting در دهان تشدید می یابد و فشار زیادی به صدا وارد می کند و باعث میشود خواننده نتواند بهترین صدای ممکن را تولید کند در حالی که صدای میکس صدای سبکی است که در محدوده فارینکس تشدید می شود و به خواننده اجازه می دهد به راحتی آواز بخواند و در نت های بالا بدون فشار از آواز خواندن لذت ببرد.

یک نظر برای این نوشته موجود است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا