رفتن به محتوای اصلی

متد complete vocal technique ) CVT ) در آواز و صداسازی چیست؟

Institute Vocal Complete ) CVI ) یک موسسه آموزشی است که در Oster Voldgade 8 در کپنهاگ واقع شده است. این موسسه در سال 2005 افتتاح شد و از یک روش تدریس به نام Complete Vocal Technique ) CVT ) استفاده شده است ، که توسط خواننده و محقق صدا و سیما کاترین صدولین ساخته شده است. CVI متخصصان و خوانندگان و معلمان نیمه حرفه ای را آموزش می دهد و حدود 250 خواننده (2012) در حال انجام است که با دوره های طولانی تر همراه هستند.

مبانی نظری و عملی مدرسه – تکنیک کامل آوازی – همچنین نام کتاب در مورد تکنیک های نگارش شده توسط کاترین صدولین است. کتاب آموزشی  Complete Vocal Technique incl. نمونه ها و تمرین های صوتی به هفت زبان منتشر می شود: دانمارکی ، سوئدی ، فنلاندی ، انگلیسی ، هلندی ، فرانسوی و آلمانی. تقاضا برای دوره های مدرسه از همان ابتدا بسیار زیاد بود که CVI در سال 2007 و 2008 جزء سریعترین شرکت های دانمارکی بود.

” Complete Vocal Technique ” یا CVT یک روش بین المللی برای آموزش صدا است.

CVT به چهار اصل اصلی تقسیم می شود و با ترکیب قسمت هایی از این اصول خوانندگان می توانند صداهای مورد نظر خود را تولید کنند. این امر همچنین باعث می شود بدون نیاز به تغییر قسمت هایی که خواننده از آن راضی است ، به آن ها اشاره و تصحیح کنید.

چهار اصل

  • سه اصل اساسی ( برای اطمینان از سلامت آواز )
  • چهار حالت Neutral ،  Curbing ،  Overdrive  و Edge  برای انتخاب “دنده” که می خواهید در آن آواز بخوانید.
  • رنگ صدا ( روشن تر یا تاریک تر کردن صدا )
  • جلوه ها ( برای به دست آوردن صداهای ویژه )

CVI همه صداها را برابر می داند و همه صداها را می توان با روشی سالم ساخت. بنابراین تکنیک آواز خواندن تکنیکی برای کلیه سبک های آواز است. معلمان مجاز CVT نباید سلیقه شخصی خود را بیان کنند. تنها خواننده است که تصمیم می گیرد با چه کسی بخواهد کار کند و این تنها خواننده ای است که در نتیجه نهایی تأثیر دارد.

هنگامی که این روش به نام تکنیک کامل صدائی خوانده می شود ، به این ایده اشاره می شود که تکنیک ها تمام صداهایی را که صدای انسان می تواند تولید کند ، پوشش می دهد. تحقیقات در حال انجام است و تکنیک ها به طور مرتب به روز می شوند. هدف موسسه Complete Vocal توضیح صدا به روشی ساده و قابل فهم و اطمینان از تولید صداهای مطلوب به روش سالم است تا خوانندگان از صدمه زدن به صدای خود جلوگیری کنند.

سیستم آموزشی مورد استفاده در CVI توسط کاترین صدولین ایجاد شده است. به دلیل آسم از کودکی برای کنترل تنفس خود درس خواندن را دریافت کرد. به دلیل بیماری ، او مجبور شد تکنیک های خاص خود را تولید کند تا صداهای مورد نظر را تولید کند. اولین قدم او درک بدن و فیزیولوژی صدا بود و او در تولید صداهای دلخواه به روش های دیگری غیر از روشهای شناخته شده آزمایش کرد.

وی با تحقیق در مورد آناتومی و فیزیولوژی و انواع خوانندگان ، دریافت که یک ساختار زمینه ای در پشت صداهایی وجود دارد که یک انسان می تواند انجام دهد. این به چهار حالت مختلف تقسیم شده است که تمام صداهایی را که صدای انسان می تواند تولید کند را در بر می گیرد. او همچنین با طیف وسیعی از خوانندگان حرفه ای کار کرد تا این تکنیک ها را امتحان کند ، هنگامی که آنها می خواستند صداهای خاصی تولید کنند یا با صدای آنها مشکل داشتند. این کار اساس تکنیک های مؤسسه کامل آوازی را که در حال حاضر استفاده می شود ، تشکیل داد و کاترین سادولین تحقیقات صوتی را به همراه پزشکان و متخصصان آکوستیک ادامه داده است. از سال 1996 کاترین صدولین برای سخنرانی در کنفرانس های صوتی در اروپا و ایالات متحده دعوت شده است.

در سال 2007 ، او همکاری با جراح گوش و حلق و بینی جولیان مک گلاشان از بیمارستان دانشگاه ناتینگهام را آغاز کرد. اولین مطالعه تحقیقاتی مشترک آنها در فوریه 2007 درمورد تحقیقات شنوایی منتشر شد ، جایی که گفتاردرمانگرها باید با گوش دادن به نمونه آهنگ ها ، از کدام حالتهای صوتی استفاده کنند. پس از آن آنها همکاری کردند تا حرکات حنجره را در جلوه های مختلف مانند دیستورشن distortion ، گرنج growl ، ناله grunt ، شکاف و ترس creaks and creaking ، طغیان rattle ، فریاد زدن Scream ، شکست های صدایی vocal breaks و غیره نشان دهند.

از آن زمان آنها با تشخیص بصری کار کرده اند ، جایی که افراد آزمون مجبور بودند حالت های مختلف آواز را بدون شنیدن صدا تعیین کنند ، اما با دیدن عکس ها و فیلم های حنجره هنگام آواز خواندن ، ضبط شده با دوربین آندوسکوپی . این دوربین از طریق بینی هدایت می شود ، بنابراین می تواند چین های صوتی و حرکات حنجره را هنگام خواندن ضبط کند . علاوه بر این ، اندازه گیری EGG که در آن الکترودها در حنجره قرار دارند تا حرکات صوتی را هنگام خواندن و صحبت کردن ضبط کنند ، برای تشخیص حالت های مختلف صوتی استفاده می شوند.

در حال حاضر (2012) كاترین سادولین و جولیان مک گلاشان در حال تحقیق در مورد اصطلاحات مورد استفاده در توصیف آواز و استفاده از صدا هستند.

همراه با متخصص صدا Eddy B. Brixen از ( DPA ) و مشاوره EBB ، تحقیقات در زمینه تجزیه و تحلیل طیفی از طیف صدا وجود دارد ، صدا با حالت های مختلف تولید می کند.

علاوه بر آزمایش تکنیک ها به روش علمی ، هدف دیگر این است که یک شخص خارجی بتواند حالت های مختلف صوتی را بر اساس یک هدف کاملاً عینی و بدون اطلاع قبلی از آواز شناسایی کند.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا