رفتن به محتوای اصلی

وکال فرای چیست؟

وکال فرای چیست؟

آیا وکال فرای برای صدا مضر است؟ آیا صدای خود را با استفاده نادرست از دست داده اید و می خواهید قابلیت صدای خود را برگردانید؟ مطمئنا تا به حال دیده اید که هنرمندان مطرح حتی صحبت های روزانه خود را با وکال فرای انجام میدهند و در آواز خواندن از آن استفاده میکنند. پیشنهاد میکنیم تا آخر مطلب زیر را مطالعه کنید تا با وکال فرای و جادوی آن آشنا شوید.

وکال فرای پایین ترین محدوده صدای سینه است که در آن تارها به حالت هماهنگی می رسند. خوانندگان باس از این صدا برای آواز خواندن استفاده می کنند. از وکال فرای برای هماهنگ کردن تارها ، خواندن در سبک های مختلف و به عنوان راهی برای درمان استفاده می شود.

بسیاری تصور می کنند که وکال فرای برای صدا مضر است در صورتی که این فرضیه اشتباه است. در اصل وکال فرای زمانی اتفاق می افتد که تارهای صوتی در حالت استراحت (ریلکس) قرار دارند. هوایی که از بین تارهای در حالت استراحت عبور میکند صدای خش خش مانندی تولید می کند. که به وسیله ی این هماهنگی تارهای صوتی میتوانند بدون کمتری مقاومتی کشش پیدا کنند. در نتیجه وکال فرای در تمامی محدوده های صوتی می تواند ایجاد شود و باعث می شود که تارهای صوتی به هم نزدیک شوند و حنجره بدون کمترین فشاری نت های محدوده های مختف اعم از صدای سر ، صدای میکس و صدای سینه را ایجاد کند علاوه بر استفاده وکال فرای در صحبت های عادی از آن میتوان در سبک های مختف اعم از راک ، پاپ ، گاسیل ، کانتری ، متال و… استفاده کرد. وکال فرای می تواند صدای آسیب دیده ، شکسته ، خسته و زیاد کار کشیده شده را به آسانی به صحت و سلامت اولش بازگرداند. زیرا تارها در هنگام وکال فرای در حالت استراحت (ریلکس) قرار میگیرند و فشار روی آنها از بین میرود. وکال فرای مانند حالتی میماند که شما از خواب بیدار میشوید انرژی خود را بازیابی کرده اید. در وکال فرای نیز چون تارها به حالت ریلکس در می آیند انرژی بیشتری دارند بهترین عملکرد را از خود نشان می دهند.

برای این نوشته 3 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا